Czym jest skleroterapia?

Żylaki kończyn dolnych są objawem przewlekłej niewydolności żylnej. Niewydolność żylna to stan poważnie zagrażający zdrowiu, a niekiedy także życiu, dlatego żylaków nie należy lekceważyć. Wiele osób traktuje je jako problem estetyczny, bo rzeczywiście powiększone, opuchnięte żyły nie wyglądają dobrze, ale najistotniejsze jest to, że mogą powodować szereg dolegliwości bólowych. Poza tym nieleczone żylaki zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepicy żylnej i krwotoków wewnętrznych. Jedną z metod leczenia żylaków jest skleroterapia.

Jak powstają żylaki?

Żylaki to przypadłość dotycząca zarówno żył powierzchniowych, jak i żył głębokich, choć tych drugich znacznie rzadziej. Jeśli chodzi o naczynia powierzchniowe, żylaki stają się wyraźnie widoczne – pod skórą zauważamy kręte, wydłużone i pogrubione wybrzuszenia. Żylakom często towarzyszy obrzęk i uczucie ciężkości nóg, pojawia się również ból i uczucie gorąca. A w jaki sposób powstają żylaki?

Uważa się, że za powstawanie żylaków w dużej mierze odpowiadają predyspozycje genetyczne. Jeśli nasi przodkowie borykali się z niewydolnością żylną, istnieje spore ryzyko, że problem pojawi się także u nas. Oczywiście czynniki środowiskowe również mają znaczenie. Żylakom sprzyja siedzący tryb życia i nadmierna masa ciała, a także problemy z zaparciami, częste dźwiganie ciężarów, czy choćby płaskostopie. Żylaki powstają na skutek zaburzenia stosunku ciśnienia krwi w żyle a jej wytrzymałością. Żyła nie wytrzymuje nacisku, na skutek którego wydłuża się i poszerza.

Leczenie schorzeń naczyń żylnych – polska klinika w Londynie

Leczenie żylaków rozpoczyna się od postawienia diagnozy. Najczęściej do gabinetu lekarskiego trafiają pacjenci, którzy mają widoczne żylaki, do tego skarżą się na problem niespokojnych nóg. Kobiety nierzadko podkreślają, że odczuwają nieprzyjemne pulsowanie w okolicach łydek oraz uczucie ciężkości nóg. Wywiad z pacjentem, w trakcie którego lekarz poznaje objawy, z jakimi pacjent zgłasza się po pomoc, to pierwszy etap diagnozowania choroby żylnej. Następnie lekarz dokładnie przygląda się kończynom dolnym pacjenta. Kolejnym krokiem jest wykonanie USG Doppler, czyli nieinwazyjnego badania obrazowego. Polska klinika w Londynie wykonuje takie badanie w krótkim terminie, a następnie decyduje o metodzie leczenia żylaków.

Leczenie żylaków w UK może odbywać się na wiele sposobów. Leczenie schorzeń naczyń żylnych bywa skomplikowane, gdyż żylaki mają tendencję do nawracania, ale polska klinika w Londynie dobiera metodę leczenia na tyle starannie, że pacjenci szybko zauważają pozytywne efekty. Skleroterapia powoduje, że efekty pojawiają się natychmiast.

Skleroterapia w Londynie – na czym to polega?

Skleroterapia polega na ostrzykiwaniu żylaków specjalnym preparatem, który powoduje ich obkurczanie. Obkurczanie żył prowadzi do rozwoju procesu zapalnego, a w efekcie – do włóknienia ścian naczyń i ich permanentnego zrośnięcia się. Skleroterapia w Londynie nie jest zabiegiem skomplikowanym ani bolesnym. Naczynie nakłuwane jest niewielką igłą, przez którą trafia do niego lek. Następnie naczynia ulegają podrażnieniu i obkurczeniu, światło żyły zostaje zamknięte i zarasta.