Jakie są metody leczenia żylaków?

Metody usuwania żylaków to temat interesujący sporą grupę pacjentów. Wynika to z faktu, że z przewlekłą niewydolnością żylną boryka się wiele osób z różnych grup wiekowych. Żylaki to nie tylko defekt kosmetyczny, a przede wszystkim istotny problem medyczny. Powiększone, nabrzmiałe żyły sprawiają dyskomfort, a jeśli pękną, stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia.

Żylaki kończyn dolnych – kiedy zgłosić się do lekarza?

Żylaki mogą pojawiać się w różnych częściach ciała, ale najwięcej mówi się o żylakach odbytu (tzw. hemoroidach) oraz żylakach kończyn dolnych. Nie wszystkie zgrubienia żył konsultowane są u tych samych specjalistów. Żylaki odbytu leczy proktolog, natomiast zmiany w obrębie nóg konsultujemy u chirurga naczyniowego. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie żylaki wymagają leczenia chirurgicznego. Metody farmakologiczne i termiczne również wykazują dużą skuteczność. Wiele zależy od charakteru zmian i stopnia ich zaawansowania.

Im wcześniej pacjent zgłosi się do lekarza, tym większe prawdopodobieństwo, że leczenie chirurgiczne nie będzie potrzebne. Nawet drobne pajączki, uczucie ciężkości nóg i świąd są wskazaniami do wizyty u lekarza. Takie objawy świadczą o rozwoju żylaków i jeśli zostaną zbagatelizowane, prawdopodobnie doprowadzą do przewlekłej niewydolności żylnej.

Leczenie żylaków w UK – metody nieoperacyjne

O metodach leczenia żylaków napisano już wiele. Pacjenci mogą znaleźć w sieci liczne informacje na temat usuwania pajączków, jak i poważniejszych zmian w obrębie żył kończyn dolnych. Mogą też poczytać, jakie są objawy rozwoju żylaków. Obrzęki w obrębie kostek, kurcze łydek, ból i pieczenie sugerują, że polski lekarz w Londynie powinien wykonać pacjentowi dokładne badania i określić, jak rozwija się choroba. Po postawieniu diagnozy możliwy jest wybór właściwiej metody leczenia.

Polska klinika w Londynie oferuje różne metody leczenia żylaków, z czego najpopularniejsza jest skleroterapia w Londynie. Jest to metoda nieoperacyjna, stosowana przede wszystkim w procesie leczenia żył o niewielkim przekroju. W trakcie zabiegu do żył wstrzykiwany jest specjalny preparat, który wywołuje kontrolowany stan zapalny. Po pewnym czasie następuje zwłóknienie i zarośnięcie światła żyły, a żylak przestaje być widoczny. Krew natomiast wybiera sobie nową drogę przepływu i zaczyna krążyć w sposób prawidłowy.

Skleroterapia w Lonydnie nie jest jedyną nieoperacyjną metodą leczenia żylaków. Coraz częściej wykonuje się też zabieg klejenia żylaków. Do żyły podawany jest specjalny klej tkankowy, który zamyka jej światło. Tak rozpoczyna się proces zrastania żyły.

Kolejnymi metodami, które zyskują popularność, są fale radiowe RF, laseroterapia, a także leczenie żylaków za pomocą pary wodnej SVS. Metody niechirurgiczne wykazują dużą skuteczność, gdy wprowadzone są na czas. Zaawansowana choroba żylna wymaga leczenia chirurgicznego.

Polski lekarz w Londynie – chirurg naczyniowy a żylaki

Operacja żylaków polega na wykonaniu nacięć na skórze i wyciągnięciu przez nie zmienionej chorobowo żyły. W trakcie zabiegu używa się strippera, czyli specjalnej metalowej sondy. Zabieg trwa około 60-90 minut.