Polski dermatolog w UK

polski dermatolog

Emigracja Polaków do Wielkiej Brytanii zwykle wiąże się z chęcią zdobycia dobrze płatnej posady, zgromadzenia oszczędności, a następnie powrotu do kraju, w którym czeka rodzina i znajomi. Część imigrantów na Wyspach nie jest jednak w stanie zrealizować pierwotnych założeń i przedłuża swój pobyt w UK, a niekiedy decyduje, że Wielka Brytania stanie się ich stałym miejscem do życia. Organizacja życia w obcym państwie może być początkowo trudna, zwłaszcza gdy w UK przebywa zaledwie garstka znajomych, natomiast znajomość języka kształtuje się na poziomie podstawowym. Imigrant musi zatem sam znaleźć sobie pracę, a także załatwić formalności związane z pobytem na Wyspach. Jedną z takich formalności będzie wybór przychodni i lekarza pierwszego kontaktu. Wielu Polaków decyduje się na wybór polskiej przychodni, w której mogą umówić się na konsultację do lekarza rodzinnego, wykonać podstawowe badania, ale również skorzystać z porad wielu lekarzy specjalistów. Jednym z takich lekarzy jest polski dermatolog.

Polska przychodnia medyczna w Wielkiej Brytanii

Na terenie UK funkcjonują liczne przychodnie medyczne prowadzone przez osoby narodowości innej niż brytyjska. Zważywszy na fakt, ilu obcokrajowców przebywa obecnie na Wyspach, duża liczebność lekarzy pochodzących z państw członkowskich UE nie jest niczym dziwnym. Polska przychodnia świadczy prywatne usługi medyczne, zatem działa na nieco innych zasadach niż przychodnie publiczne. Nie ma tutaj zasad mówiących o tym, że do lekarza specjalisty można dostać się wyłącznie ze skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu. Nie ma długich kolejek i trudności z wykonaniem specjalistycznych badań. Wielu specjalistów, w tym polski dermatolog, przyjmuje pacjentów w godzinach wieczornych i w weekendy. Niekiedy możliwe jest umówienie wizyty jeszcze w dniu rejestracji.

Lekarze dla Polaków

Dla polskiego pacjenta ogromne znaczenie ma fakt, że w polskich przychodniach usługi świadczą lekarze, którzy doświadczenie zawodowe zdobywali zarówno w Polsce, jak i w UK, zatem wiedzą, czego oczekuje pacjent korzystający dotąd z polskiej służby zdrowia. Poza tym lekarze specjaliści doskonale posługują się językiem polskim, co sprawia, że pacjent nie odczuwa dużego stresu podczas konsultacji lekarskiej u dermatologa czy lekarza innej specjalności. Pacjent z łatwością może opisać swoje dolegliwości i opowiedzieć, jak dotychczas przebiegało leczenie. Jeśli posiada dokumentację medyczną, nie musi jej tłumaczyć na język angielski. Nie ma obaw, że zostanie źle zrozumiany, ani że on sam będzie miał trudności ze zrozumieniem zaleceń lekarskich.

Dermatolog w polskiej przychodni medycznej

Przedmiotem konsultacji lekarskich w poradni dermatologicznej jest stan zdrowia pacjenta, a dokładniej stan jego skóry. Lekarz dermatolog przyjmie również pacjenta, który ma problemy z przydatkami skóry, czyli włosami i paznokciami. W celu postawienia prawidłowej diagnozy przeprowadzi wywiad z pacjentem, przejrzy dostępną dokumentację medyczną i wykona odpowiednie badania. Niektóre zmiany na skórze od razu da się powiązać z konkretną chorobą, ustalenie przyczyn występowania innych zmian jest trudniejsze i wymaga szerszej diagnostyki.

Polskie przychodnie promujące się hasłem medical London śmiało mogą konkurować z brytyjskimi placówkami medycznymi. Są to lokale przestronne, nowoczesne i świetnie wyposażone, zarówno jeśli chodzi o sprzęt medyczny, jak i udogodnienia dla pacjentów, w tym również małych dzieci. Koniecznie należy również wspomnieć, że polscy lekarze są doskonałymi specjalistami w swoich dziedzinach. Wielu z nich nieustannie podnosi poziom kwalifikacji i bierze udział w rozmaitych kursach, warsztatach i konferencjach. Z tego powodu polski dermatolog został obdarzony zaufaniem pacjentów i bardzo często przyjmuje osoby narodowości innej niż polska. Dermatolog konsultuje zmiany skórne u Polaków, ale również Brytyjczyków oraz imigrantów pochodzących z rozmaitych państw europejskich.

Czym zajmuje się polski dermatolog?

Dermatolog w Wielkiej Brytanii pracuje nad tym samym, co lekarz tej specjalności w Polsce. Przedmiotem jego zainteresowania są choroby skóry, w tym choroby o charakterze przewlekłym, takie jak łuszczyca. Do dermatologa zgłaszają się również osoby z łojotokowym zapaleniem skóry, atopowym zapaleniem skóry, bielactwem, grzybicą, egzamą, trądzikiem oraz wszelkimi występującymi nagle zmianami skórnymi, które są nieestetyczne, ale też dotkliwe dla pacjenta. Zmiany skórne niejednokrotnie bolą, swędzą, pieką, łuszczą się, a zatem powodują znaczny dyskomfort. Dermatolog powinien ustalić, jaka jest przyczyna występowania tych zmian oraz dobrać optymalne metody leczenia.

Badanie znamion barwnikowych

Lekarz dermatolog ogląda skórę pacjenta także wówczas, gdy ten przychodzi na kontrolne badanie w związku z występowaniem na skórze znacznej ilości znamion barwnikowych. Pieprzyki zmieniające kolor, wielkość lub też łatwo ulegające zadrapaniom mogą sugerować, że u pacjenta występuje nowotwór skóry. Niestety w domowych warunkach niekiedy trudno dostrzec, że z pieprzykiem dzieje się coś niedobrego, dlatego warto regularnie odwiedzać gabinet dermatologa, gdzie badanie znamion zostanie wykonane przy użyciu dermatoskopu. Dermatoskop to przyrząd do badania znamion barwnikowych w dużym powiększeniu, co pozwala na dokładną analizę ich struktury, brzegów i kolorystyki. To bardzo ważne, gdyż w porę wykryty nowotworów skóry może zostać całkowicie wyleczony.