Polska klinika w Londynie

Polska klinika w Londynie

Prowadzenie własnej działalności w UK – polska klinika w Londynie

Na przestrzeni lat licznie emigrujący do Wielkiej Brytanii Polacy otwierali tam różnorakie firmy. Część z nich robiła to, bo miała świetny pomysł na biznes. Inni nie chcieli więcej pracować dla kogoś i za kogoś. Jeszcze innych zachęcały niskie podatki i niezbyt zawiłe, w porównaniu do warunków polskich, przepisy prawa gospodarczego i podatkowego. Prowadzenie własnej działalności w UK w wielu przypadkach okazywało się dobrym rozwiązaniem. Jednym z popularnych pomysłów było też otwarcie polskiej placówki medycznej. Polska klinika w Londynie nie jest niczym zaskakującym ponieważ tego typu instytucji jest w UK naprawdę sporo.

Własna działalność w UK a wsparcie biura rachunkowego

Polska klinika LondynTo, jaka forma prowadzenia działalności będzie w danym przypadku najlepsza, zależy od wielu czynników. Istotne jest m.in. to, czy przedsiębiorca chce pracować sam i na własny rachunek, czy też zależy mu na powołaniu spółki i oddzielaniu spraw zawodowych od prywatnych, albo zatrudnieniu pracowników. Kolejną kwestią jest to, czym ci pracownicy będą się zajmować. Oczywiście przedsiębiorca nie musi dokładnie znać wszystkich przepisów, może skorzystać z pomocy biura rachunkowego. Z pewnością będzie to konieczne, jeśli w planach jest polska klinika w Londynie. W tym przypadku niezwykle istotne jest to, by zatrudniać lekarzy, którzy mają zezwolenie do wykonywania swojego zawodu na terenie Wielkiej Brytanii. Takich wykwalifikowanych, doświadczonych i szanowanych powszechnie lekarzy zatrudnia m.in. polska klinika w Londynie Fast Medica do odwiedzenia pod tym linkiem.

Lekarze dla Polaków, czyli polska klinika w Londynie

Oczywiście twierdzenie, że w polskich klinikach pracują wyłącznie lekarze dla Polaków nie jest do końca prawdą. Da się zauważyć, że sporą grupę pacjentów stanowią Polacy, dla których ważna jest możliwość swobodnego porozumiewania się w języku polskim. Nie martwią się wówczas, że nie zrozumieją postawionej diagnozy czy zaleceń lekarskich. Nie oznacza to jednak, że z polskich placówek nie korzystają pacjenci innych narodowości. Bardzo chętnie zaglądają do nich również Brytyjczycy, którzy cenią wiedzę i doświadczenie polskich lekarzy.

Wyłącznie prywatna opieka zdrowotna?

Polska klinika w Londynie jest przychodnią prywatną, zatem pacjent płaci za odbytą konsultację. Nikogo to nie dziwi, ani nie odstrasza, bowiem zasady dokonywania płatności są bardzo przejrzyste. Poza tym dopuszczalna jest sytuacja, w której koszty wizyt pokrywa instytucja stanowiąca odpowiednik polskiego NFZ, oczywiście pod warunkiem, że polska klinika ma z National Health Sernice podpisaną umowę, co wciąż jest rzadkością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *