Kiedy warto udać się do psychologa?

W życiu każdego człowieka mogą wydarzyć się sytuacje, które go przerosną, a przynajmniej w danym momencie przytłoczą na tyle mocno, że bez pomocy z zewnątrz nie będzie w stanie normalnie funkcjonować. Dobrze, jeśli w takich chwilach wsparcie okażą osoby bliskie, choć czasem zdarza się, że problem łatwiej przedyskutować z zupełnie obcą osobą, aniżeli z kimś bliskim. Najlepiej jeśli tą osobą jest psycholog.

Problemy psychiczne Polaków na emigracji

Na występowanie problemów natury psychicznej szczególnie narażone są osoby, które zdecydowały się na emigrację zarobkową, ale w obcym kraju nie wszystko przebiega zgodnie z ich założeniami. Jednocześnie powrót do ojczyzny z różnych względów nie jest możliwy, przykładowo rodzina, która pozostała w kraju, wiąże z wyjazdem członka rodziny ogromne nadzieje i czeka na spory zastrzyk gotówki.

Życie na emigracji nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza jeśli jest to życie samotne, czyli nie tylko z dala od rodziny pozostałej w Polsce, ale i z dala od przyjaciół, czy choćby dobrych znajomych. Dodatkowym problemem jest kiepska znajomość języka angielskiego, co utrudnia załatwianie wszelkich spraw w urzędzie, przychodni lekarskiej, a nawet w sklepie. Wykonywanie pracy poniżej oczekiwań i kwalifikacji zdobytych w Polsce także przyczynia się do pogorszenia nastroju.

Długotrwałe spadki nastroju, stany lękowe, bezsenność, zwiększona nerwowość, silny stres – wszystko to przyczynia się do znacznego pogorszenia stanu zdrowia. Jeśli sytuacja utrzymuje się przez długi czas, mogą pojawić się próby poprawiania nastroju za pomocą używek, a stąd już prosta droga do uzależnienia. Poza tym taka sytuacja może doprowadzić do depresji, a ta choroba wymaga specjalistycznego leczenia.

Pomoc psychologa w UK

Zanim sytuacja stanie się na tyle poważna, że konieczne stanie się leczenie psychiatryczne, warto zrobić pierwszy krok i odwiedzić psychologa. W przypadku osób polskiej narodowości najlepiej, jeśli jest to polski psycholog w Londynie. Wówczas możliwa będzie swobodna rozmowa w języku polskim, co podczas opowiadania o sprawach intymnych, o własnych uczuciach i przeżyciach, ma ogromne znaczenie. Przyznają to nawet ci, którzy na co dzień naprawdę dobrze posługują się językiem angielskim.

Polska przychodnia w Londynie

Polscy lekarze w UK znajdują zatrudnienie w różnych miejscach, na czele z brytyjskimi szpitalami publicznymi. Natomiast wartą uwagi formą świadczenia pomocy medycznej jest polska przychodnia w Londynie. Jest to klinika świadcząca usługi medyczne na bardzo wysokim poziomie, dysponująca nowoczesnym sprzętem i świetnie wyposażonym laboratorium. Taka klinika zrzesza lekarzy różnych specjalności, przede wszystkim polskiego pochodzenia, a więc takich, którzy zdobywali doświadczenie zarówno w polskich, jak o brytyjskich placówkach medycznych.