Gdzie wykonać badanie USG Londyn?

badanie USG

Popularność badań ultrasonograficznych wynika z kilku czynników. Przede wszystkim są to badania nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne dla pacjenta, dlatego wykonuje się je nawet kobietom w ciąży i niemowlętom (USG bioderek). Poza tym są to badania szybkie i niekłopotliwe – nie wymagają specjalnych przygotowań ani ze strony pacjenta, ani ze strony personelu medycznego. Oczywiście należy również zaznaczyć, że badanie USG jest bardzo pomocne w diagnozowaniu wielu schorzeń i umożliwia ocenę wyglądu i pracy narządów wewnętrznych. Nic zatem dziwnego, że każda dobra przychodnia medyczna jest wyposażona w pracownię USG. Dokąd powinni udać się Polacy, którzy chcą wykonać takie badanie w Londynie?

Polska przychodnia medyczna w UK

Pacjent, który chce wykonać badanie USG  w ramach publicznej służby zdrowia, nie od razu otrzyma taką możliwość. Oczywiście wiele zależy od tego, z jakim problemem zgłasza się do lekarza. To lekarz GB decyduje o tym, czy zasadne jest skierowanie pacjenta do lekarza specjalisty, a w dalszej kolejności to specjalista ocenia, czy konieczne jest wykonanie badania USG. Nie trudno się domyśleć, że czas oczekiwania na takie badanie może być dość długi. Dlatego też wielu Polaków rezygnuje z przedstawionej ścieżki i kieruje swoje kroki do polskiej przychodni medycznej, która wykonuje badanie USG Londyn.

Polska przychodnia medyczna funkcjonuje na innych zasadach niż brytyjskie palcówki, dlatego niejednokrotnie pacjenci mogą dostać się do specjalistów nawet w dniu zapisu. Usługi medyczne w przychodni świadczą polscy lekarze, a zatem rozmowa może odbyć się w ojczystym języku. Należy dodać, że są to świetni specjaliści, którzy doświadczenie zawodowe zdobywali zarówno w Polsce, jak i w UK, a niekiedy również poza granicami obu tych krajów.

Polska przychodna medyczna dysponuje nowoczesnym sprzętem, który umożliwia wykonanie wielu specjalistycznych badań i zabiegów. Jednym z badań, o które często pytają pacjenci, jest USG Londyn.

Badanie USG Londyn

Nowoczesna, wyposażona w wysokiej klasy aparaty pracownia USG umożliwia sprawne wykonanie badania ultrasonograficznego wielu narządów wewnętrznych, m.in. tarczycy, stawów biodrowych, piersi czy jamy brzusznej, a więc zakres dolegliwości diagnozowanych w polskiej przychodni jest bardzo szeroki.  Badanie USG umożliwia również monitorowanie przebiegu ciąży, a zważywszy na niewielką częstotliwość wykonywania takich badań w ramach brytyjskiego funduszu zdrowia, polskie pacjentki chętnie powtarzają USG w przychodniach polskich.