Gdzie wykonać badanie krwi Londyn?

Badanie krwi Londyn

Badanie krwi jest jednym z podstawowych badań laboratoryjnych, wykonywanych nie tylko w celu postawienia diagnozy przy podejrzeniu występowania jakiś chorób, ale także w celu dokonania ogólnej oceny stanu zdrowia. Badanie pozwala na ocenę rozmaitych parametrów, począwszy od standardowego składu krwi, poprzez badanie hormonów, poziomu cukru we krwi, przeciwciał związanych z toczącym się w organizmie stanem zapalnym lub przebytą chorobą, skończywszy na badaniach związanych z przyjmowaniem leków i suplementów diety. Gdzie szybko i sprawnie wykonać badanie krwi Londyn?

Profilaktyczne badanie krwi

Niektóre choroby przez długi czas rozwijają się niepostrzeżenie. W organizmie toczą się niepokojące procesy, ale chory nie odczuwa żadnych dolegliwości, a kiedy w końcu coś go zaniepokoi, choroba jest na tyle zaawansowana, że walka z nią okazuje się trudna. Dlatego każda zdrowa osoba powinna co najmniej raz w roku poddać się badaniom profilaktycznym, które pozwolą na ocenę stanu zdrowia i wykluczenie niektórych chorób.

W ramach badań profilaktycznych wykonuje się m.in. badanie ogólne moczu, echo serca, badanie znamion barwnikowych, a u kobiet cytologię. Najważniejszym badaniem profilaktycznym pozostaje jednak badanie krwi Londyn. Podstawowe badania z krwi są niedrogie, bezpieczne, niemal bezbolesne i niekłopotliwe, dlatego pacjenci nie powinni obawiać się wizyt w punkcie pobrań.

Badanie krwi Londyn – co warto zbadać?

Podstawowe badanie krwi nazywamy morfologią i jest to badanie, które pozwala na ocenę składowych krwi, ilości krwinek białych i czerwonych, płytek krwi i wielu innych parametrów (łącznie trzynastu), które obrazują ogólny stan zdrowia pacjenta. Ale pobrana krew może zostać zbadana również pod kątem elektrolitów, stężenia cholesterolu czy poziomu glukozy. Badanie krwi Londyn pozwala w ocenie gospodarki hormonalnej, co oznacza, że jest niezwykle przydatne w procesie leczenia bezpłodności, w czasie ciąży, jak i podczas niedoczynności i nadczynności tarczycy.

Badanie krwi Londyn

Jeżeli decydujemy się na wykonanie podstawowych badań lekarskich, powinniśmy wykonać również badanie OB (odczyn Biernackiego). Pozwala ono na zbadanie tempa opadania krwinek czerwonych, czyli erytrocytów. Wyniki badania pozwalają stwierdzić, czy w organizmie nie rozwija się zakażenie lub poważna choroba. Badanie jest pomocne także w czasie monitorowania niektórych chorób.

Gdzie wykonać badanie krwi Londyn?

W Londynie nie brakuje laboratoriów, w których można wykonać badanie krwi. Jeśli chcemy skorzystać z publicznej służby zdrowia, skierowanie na badania wystawi lekarz pierwszego kontaktu. Z takim skierowaniem zgłaszamy się do punktu pobrań w tej samej przychodni bądź współpracującego z nią laboratorium. Jeśli jednak chcemy wykonać badanie szybko i sprawnie bez skierowania lekarskiego, warto udać się do polskiej przychodni w Londynie. Doświadczony i bardzo uprzejmy personel sprawnie przygotuje i zbada próbki, a następnie dostarczy wyniki badań.