Dlaczego catering dietetyczny cieszy się popularnością?

katering dietetyczny

Mówi się, że jesteśmy tym co jemy. To oczywiście prawda. Nasze samopoczucie, codziennie funkcjonowanie, ilość energii lub jej braku, zapału do działania zależy bezpośrednio od jakości naszej diety. Z jednej strony wszyscy wiemy jak niezmiernie istotne, wręcz kluczowe także dla uniknięcia wielu chorób jest właściwe, zbilansowane odżywanie a z drugiej, głównie, choć nie tylko ze względu na brak czasu – nie zachowujemy należytych praktyk. Ignorujemy dobre rady ekspertów, które są dość powszechne.

Jadamy o różnych porach, często ma to formę zbyt obfitych posiłków, które potęgują uczucie przeciążenia i w efekcie wciąż nie mamy tej energii i czujemy się ospale, źle, pomijamy wartościowe śniadanie, jemy szybko, na mieście, w pośpiechu sięgając po tłuste, smażone potrawy obfitujące w sól typy fast food, zapijamy to wszystko gazowanymi napojami z cukrem… Lista naszych żywnościowych grzechów, mniejszych bądź większych jest naprawdę szeroka.

Jasne, tempo życia jak to mówią „robi swoje”, dziś wielu z Nas zważywszy na charakter pracy zawodowej w połączeniu z domowymi obowiązkami nie ma po prostu czasu na studiowanie poradników żywieniowych czy drobiazgowe układanie wartościowych planów dietetycznych. I to jest pierwsze i często najważniejsze uwarunkowanie sięgania po catering dietetyczny – potężna, ogromna oszczędność czasu. Zamawiamy i nie przejmujemy się całym tym procesem przygotowania posiłku, wyboru receptur czy takiej prozaicznej kwestii jak zakupienia niezbędnych składników.

A sam czas jest dla osób świadomych – najcenniejszym kapitałem.

Kolejną zaletą diety jest możliwość skrojenia jej precyzyjnie pod nas, pod specyfikę naszego stanu zdrowia i realnego zapotrzebowania organizmu. Nawet jeżeli mamy czas i chęci to niekoniecznie będziemy w stanie przygotować posiłki obfitujące w takie wartości odżywcze – których realnie potrzebujemy (kwestia wiedzy). Zamówienie diety poprzedza obszerny wywiad z dietetykiem, który dobierze taką dietę, która rzeczywiście wpłynie w pozytywny sposób na nasze zdrowie oraz samopoczucie. To bardzo ważne – decyzje podejmują eksperci.

Ok, załóżmy, że mamy niezbędny czas i wiedzę, że jesteśmy faktycznie samodzielnie w stanie przygotować posiłki, zawsze możemy przecież poprosić kogoś o opracowanie planu żywieniowego i samodzielnie go wdrażać. Pojawia się tu konsekwencja – a raczej problem niekonsekwencji, kwestia odpuszczania, nawet jeżeli na początku gotujemy codziennie i zgodnie z harmonogramem, to stopniowo zaczynają się pojawiać dni w które odpuszczamy… Potrzeba konsekwentnego trwania w postanowieniu, to kolejna przyczyna tego, że catering dietetyczny cieszy się dziś dużą popularnością.