Czym zajmuje się trycholog?

Lekarzem, który zajmuje się leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci jest dermatolog. Mimo to w ostatnich latach znacząco wzrosło zainteresowanie usługami świadczonymi przez trychologów i podologów, a więc specjalistów stricte od włosów (i owłosionej skóry głowy) oraz paznokci. Osoba, która boryka się z problemem wypadających włosów lub silnym łuszczeniem skóry głowy, może skorzystać z pomocy dermatologa, ale czasem lepiej, jeśli od razu uda się do trychologa. Czym dokładnie zajmuje się ten specjalista?

Trycholog w Polsce i UK

Trychologia to dziedzina medycyny, która w ostatnich latach zanotowała znaczny rozwój, przy czym niezupełnie należy to wiązać z częstszym występowaniem schorzeń owłosionej skóry głowy. To prawda, że zanieczyszczenia powietrza, szybkie tempo życia i związany z nim stres, a także rozmaite eksperymenty włosowe pogarszają kondycję skóry i jej przydatków, przez co rośnie popyt na usługi trychologiczne, ale to nie jedyny powód, dla którego gabinety trychologiczne wyrastają jak grzyby po deszczu. Dzieje się tak zarówno w Polsce, jak i Wielkiej Brytanii.

Dziś usługi trychologiczne łączy się z branżą beauty, z medycyną estetyczną, z kosmetologią. Takie usługi bardzo często oferowane są właśnie w salonach kosmetycznych albo klinikach medycyny estetycznej. Jak łatwo się domyślić – nie zawsze chodzi tu o leczenie poważnej choroby, częściej o poprawę kondycji włosów. Jeśli jednak nie chcemy, by usługę wykonywał kosmetolog, a wykwalifikowany trycholog, powinniśmy udać się do przychodni medycznej. Polska przychodnia w UK przyjmuje zapisy na konsultacje trychologiczne u polskiego specjalisty.

Polska przychodnia w UK – trycholog Londyn

Polska klinika w Londynie to miejsce prowadzone przez polskich lekarzy. Warto dodać, że lekarzy wielu specjalności, dzięki czemu pacjent w jednym miejscu może diagnozować i leczyć wszystkie dolegliwości, z jakimi się boryka.

Polska przychodnia w UK zatrudnia również trychologa. Specjalista ten zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z włosami i skórą głowy. Trycholog Londyn bada i leczy pacjentów borykających się z nadmiernym wypadaniem włosów, przetłuszczaniem skóry głowy, łupieżem, z chorobami przewlekłymi, takimi jak łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, łysienie adrogenowe, łysienie plackowate i wiele innych. Polski trcyholog w UK posiada wiedzę niezbędną do tego, by zdiagnozować problem związany ze wskazanym obszarem ciała i przywrócić skórę głowy pacjenta do stanu sprzed choroby. Dzięki pomocy dobrego trychologa, poprawie ulega również kondycja włosów.

Kiedy do trychologa? Polski trycholog w UK

Jeśli zauważymy u siebie wzmożone wypadanie włosów, a zmiana diety, suplementacja i stosowanie wcierek nie przynoszą rezultatu, powinniśmy odwiedzić trychologa. Podobnie należy postąpić, jeśli borykamy się z łupieżem, który nie ustępuje mimo stosowania szamponów aptecznych. Wskazaniem do konsultacji lekarskiej są również zaostrzenia stanów chorobowych w przebiegu łuszczycy i łojotokowego zapalenia skóry. Trycholog Londyn pomoże także wówczas, gdy na skórze pojawią się swędzące krostki, a włosy stracą dawny blask i witalność.