Czy do USG należy się przygotować?

USG to badanie obrazowe wykonywane przy pomocy ultrasonografu. Jest to jedno z najczęściej zlecanych badań diagnostycznych, ponieważ rzeczywiście pozwala na ocenę wielkości i kształtu narządów wewnętrznych.

Jak przebiega badanie USG w UK?

Badania USG Londyn wykonuje się, by ocenić stan zdrowia pacjenta, dobrać optymalną metodę leczenia, albo sprawdzić postępy leczenia wdrożonego dotychczas. Badanie USG pozwala na ocenę rozmaitych narządów wewnętrznych, począwszy od stawów kolanowych i biodrowych, poprzez narządy jamy brzusznej, tarczycę, skończywszy na USG główki u niemowląt. Lekarz wykonujący badanie widzi kształt i wielkość narządu, a także dostrzega ewentualne zmiany w ich obrębie – guzki, zgrubienia, obecność niepożądanych płynów itd. USG wykonuje się również kobietom ciężarnym, by ocenić przebieg ciąży i rozwój płodu.

Badanie wykonywane przy pomocy ultrasonografu jest bardzo popularne na całym świecie. Istotne jest to, że badanie dobrze obrazuje badany obszar, a przy tym jest szybkie i całkowicie bezbolesne. Badanie przebiega w komfortowych warunkach, ponieważ pacjent najczęściej leży i nie jest w żaden sposób nakłuwany. Badany obszar smaruje się jedynie specjalnym żelem, dzięki czemu przesuwanie głowicy po ciele jest łatwiejsze. Specjalna sonda emituje fale ultradźwiękowe, a ich odbicia pozwalają na wyświetlenie obrazu na monitorze komputera.

Badania USG Londyn są całkowicie nieinwazyjne i bezbolesne. Badanie jest bezpieczne dla pacjenta, dlatego może być powtarzane tak często, jak to konieczne. W trakcie badania pacjent nie jest w żaden sposób napromieniowywany.

Badania USG Londyn – jak się przygotować?

Badanie USG można wykonać w każdej przychodni, która dysponuje ultrasonografem. Jeśli chodzi o stolicę Wielkiej Brytanii, możliwe jest badanie USG w polskiej przychodni w Londynie. Polska przychodnia to miejsce tworzone przez polskich specjalistów, doskonale wyposażone, umożliwiające diagnozowanie i leczenie rozmaitych schorzeń. Polska przychodnia w Londynie dysponuje nowoczesnym ultrasonografem.

Czy do badania USG w Londynie należy się w jakiś szczególny sposób przygotować? Nie, ponieważ badanie można wykonać zarówno rano, jak i w godzinach popołudniowych, zarówno przed przyjęciem leków, jak i w czasie późniejszym. Nie ma znaczenia, czy pacjent pojawi się na badaniu wypoczęty, czy też tuż po wysiłku. Zwykle nie ma również znaczenia, jak dawno ostatnio jadł. Pewnym wyjątkiem jest tutaj badanie USG niektórych narządów jamy brzusznej. Wybierając się na takie badanie, warto dopytać, czy żołądek i pęcherz powinny być opróżnione, czy wręcz przeciwnie.

Na badanie USG powinno się przyjść w wygodnej odzieży, umożliwiającej łatwe odsłonięcie badanego obszaru. Dobrze sprawdzi się odzież z dresowej dzianiny, a także rozpinane górne części garderoby.