Czym jest ciągły lęk
Lęk to jedna z gorszych przypadłości jakie mogą nam się przytrafić. Wynika to z faktu, że lęk jest czymś tak nie do końca zdefiniowanym, że po prostu naprawdę bardzo trudno jest go zrozumieć a co za tym idzie bardzo trudno go po prostu leczyć. Jak sobie radzić z życiem gdy towarzyszy nam ciągły lęk i na co zwrócić szczególną uwagę? Po pierwsze, warto zastanowić się dokładniej czym tak naprawdę jest ciągły lęk? Ciągły lęk to nic innego jak nieustanne uczucie, które towarzyszy nam w zasadzie na każdym etapie naszego życia, w każdej chwili, nawet tej pozornie szczęśliwej, błahej i pozbawionej zła. Uczucie, które tak na nieustannie towarzyszy jest niejasne ale jedna rzecz jest tutaj zawsze wiadomo – jest to nieprzyjemne uczucie, które sprawia, że myślimy ciągle o złych rzeczach, o śmierci, o tym co może pójść nie tak, o tym co złego może się stać, jak bardzo źle się czujemy i jak bardzo jesteśmy narażeni już przez sam fakt życia na świcie.
Ciągły lęk ma to siebie, że jest ciągły, nieustający i trwały. Jest niczym wszechobecny obraz, który nakłada się na każdy rodzaj tła, które tworzy nasz świat. Nie ma w zasadzie żadnej łatwej, szybkiej i skutecznej możliwości żeby taki obraz zamalować lub żeby sprawić aby całkowicie zniknął. Nawet zamalowany i pokryty grubymi warstwami radości, codziennego szczęścia, momentów beztroski obraz jest widoczny i w końcu przebije się do naszej świadomości, w dodatku bardzo często z naprawdę duża mocą, która może mieć naprawdę niszczący efekt. Jak można sobie z tym niejasnym lecz niepojącym uczuciem radzić, co można tak naprawdę zrobić? Przede wszystkim można a nawet trzeba po prostu o nim mówić. Trzeba go także zaakceptować – fakt, że nie przyznamy się do niego lub, że będziemy zaprzeczać jego istnieniu sprawi tylko, że ten nieustający lęk przejdzie sobie po prostu do naszej podświadomości, ale nadal będzie nam ciągle towarzyszył. Co jeszcze poza zwykłą akceptacją możemy zrobić? Sprawdź klasyfikacje swoich stanów lękowych tutaj
Kto może nam pomóc
Przede wszystkim możemy szukać profesjonalnej pomocy. Mowa tutaj przede wszystkim o konsultacji i wizycie u psychologa lub psychiatry. Dzięki temu, że akceptujemy swój stan, że wiemy, że towarzyszy nam ciągły lęk i sami nie damy rady się go skutecznie pozbyć taka wizyta u psychologa czy psychiatry nie musi być wcale bardzo traumatycznym przeżyciem. Znając i akceptując swój problem to tylko naturalne, ze w którymś momencie szukamy po prostu sposobu na jego wyleczenie. Wizyta u lekarza specjalisty to zatem kolejny nieuchronny krok w drodze do pełni zdrowia.