Alergolog Londyn

Alergolog Londyn

Alergolog Londyn – kiedy do alergologa?

Alergie wcale nie są domeną dzieci, choć rzeczywiście to właśnie one są częstymi pacjentami poradni alergologicznych. Zwykle to rodzice zauważają, że dziecko cierpi na dolegliwości ze strony układu pokarmowego, ma problemy skórne, dokucza mu niekończący się katar. Innym razem rodzic zupełnie nie wiąże delikatnych objawów z alergią, a to lekarz internista decyduje o wysłaniu dziecka na testy alergiczne. W przypadku dorosłych diagnozowanie wygląda tak samo. Alergolog Londyn przeprowadza wywiad z pacjentem i wykonuje testy, najczęściej testy skórne.

Czym jest alergia?

alergiaAlergią nazywamy niepokojącą reakcję organizmu na działanie alergenów, czyli obcych substancji, takich jak niektóre produkty spożywcze, sierść zwierząt, pyłki drzew i traw oraz wiele innych. W przypadku kontaktu a alergenem dochodzi do reakcji immunologicznej, związanej z powstaniem swoistych przeciwciał, które po związaniu z antygenem doprowadzają do uwolnienia różnych substancji, zwanych mediatorami stanu zapalnego.

Alergia może objawiać się na wiele sposobów. Wśród objawów alergii wymienia się wodnisty katar, pieczenie i łzawienie oczu, w tym alergiczne zapalnie spojówek, wysypkę, dolegliwości ze strony układu pokarmowego, opuchliznę. Niektóre objawy są uciążliwe, ale nie zagrażają zdrowiu ani życiu pacjenta. Wiele mówi się jednak na temat nagłej i niezwykle silnej reakcji alergicznej, prowadzącej do wstrząsu anafilaktycznego i śmierci.

Kiedy do alergologa?

Przykładowo do alergologa warto wybrać się wtedy, gdy przez długi czas męczy nas wodnisty katar, a zdecydowanie nie jesteśmy przeziębieni. Również nawracające wysypki skórne czy zapalania spojówek są wskazaniem do takiej wizyty. Alergolog Londyn pomoże również wtedy, gdy po zjedzeniu produktów z danej grupy borykamy się z problemami żołądkowymi.

Alergolog Londyn przeprowadzi dokładny wywiad z pacjentem, a następnie zleci wykonanie badań. Fast Medica – polska klinika w Londynie, w ramach diagnostyki zleca wykonanie testów skórnych punktowych z alergenami powietrznopochodnymi czy pokarmowymi, a w razie potrzeby także innych.

Alergolog Londyn a choroby alergiczne

Można wymienić szereg chorób alergicznych, z którymi pacjenci zgłaszają się do specjalisty najczęściej. Należą do nich: alergiczny nieżyt nosa, alergiczne zapalenie spojówek, ale także astma oskrzelowa, atopowe zapalenie skóry, kontaktowe zapalenie skóry, pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy Quinckego, alergie pokarmowe czy alergie na lateks. Alergolog natychmiastowej pomocy udzieli także w razie anafilaksji (wstrząsu anafilaktycznego).